O mnie

Jestem magistrem filozofii UMCS. Mam 39 lat, mieszkam w Lublinie. Zainteresowania psychodietetyką, psychoterapią zaczęło się już na studiach, kiedy bardzo ściśle zajmowałem się koncepcją psychoanalizy i neopsychoanalizy. Studia niezwykle poszerzyły spojrzenie i wiedzę na zagadnienia ontologiczne, etyki, czy teorii poznania człowieka. Były doskonałą bazą do dalszego kształcenia się z zakresu psychoterapii. Od 2014 r. pracuję  z osobami zmagającymi się z problemami natury „żywieniowej”, którzy poszukują wsparcia, rozmowy, konsultacji, terapii.

 

⇒ Kwalifikacje :

  • KURS PSYCHOTERAPII – 4,5 letni kurs psychoterapii (2012 r. – 2017 r.) uprawniający do prowadzenia psychoterapii indywidualnej i grupowej atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. 
  • PSYCHODIETETYK / Kurs – certyfikat MEN ( 2014 r. )
  • DORADCA DIETETYCZNY / Kurs – certyfikat MEN ( 2014 r. )
  • COACH DIETETYCZNY / Kurs – certyfikat MEN ( 2015 r. )

⇒ Pozostałe kursy :

  • SZKOLENIOWIEC – TRENER ( 2016 r. )
  • TEAMBUILDING – motywacja i budowanie zespołu / Kurs – certyfikat MEN ( 2016 r. )

 

Zajmuję się zagadnieniami związanymi z zaburzeniami żywienia (szczególnie otyłości). Bardzo interesują mnie czynniki genetyczne, środowiskowe i psychologiczne problemu, z którym boryka się duża część społeczeństwa. Odpowiedź na pytanie, jak i w których momentach rozwoju naszej kultury i stylu życia, jedzenie stało się tak naprawdę zagrożeniem dla wielu społeczeństw i doprowadza do najgorszych konsekwencji. Stawiam w pracy na holistyczne podejście do podejmowanego zagadnienia. Tylko w ten sposób szansa na osiągnięcie trwałych zmian jest bardzo duża.

 

W gabinecie najważniejsze dla mnie jest zaufanie i zrozumienie. Każdy obiera indywidualną drogę radzenia sobie z problemem. Szanując to i szanując siebie wzajemnie, budujemy motywację i gotowość do zmiany…razem.

Piotr Szpunar

20-640 Lublin ul. Faraona 6/1

tel. 794-550-386

e-mail: kontakt@psychodietetyk-lublin.pl
laoader